Piłka nożna

Podsumowanie półfinałów Ligi Europy

Mateusz Użarowski @Uzio02

Fot:

Za nami ½ Ligi Europy. W obu meczach walka trwała do ostatniego gwizdka. Kto wyszedł z tej walki zwycięsko? Pora na podsumowanie półfinałów.

Atletico Madryt - Arsenal

W przedwczesnym finale – Arsenal vs Atletico zobaczyliśmy w sumie 3 bramki. W pierwszym spotkaniu mięliśmy remis 1:1. „Kanionierzy” nie potrafili wykorzystać przewagi i wygrać na swoim stadionie.

Jak wiemy Atletico nie traci bramek na swoim stadionie. Była to fatalna informacja dla Arsenalu, który by awansować musiał wygrać ten mecz, lub bramkowo zremisować (nie wliczając remisu 1:1, który dawał by dogrywkę). Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Atletico po bramce Diego Costy, zdobytą tuż przed zejściem na przerwę. Dzięki czystemu kontu, ekipa „Los Colchoneros” może pochwalić się 12 meczami z rzędu bez straty bramki u siebie.

Niestety, Arsenal po raz kolejny nie wystąpi w Lidze Mistrzów, gdyż nie mają na to szans w lidze. Zwycięstwo w europejskich rozgrywkach było ich jedyną furtką do dostania się do wymarzonej Champions League.

Red Bull Salzburg – Olympique Marsylia

W drugim półfinale, kibice oglądali mecz dłużej, bo 120 minut. W czasie regulaminowych 90 minut, Salzburg odrobił dwubramkową stratę z pierwszego meczu i doprowadził do dogrywki.

W 116 minucie, szalę zwycięstwa przechyliła Marsylia po bramce Portugalczyka Rolando. Bramka padła po rzucie rożnym, którego nie powinno być, ponieważ piłka wyraźnie odbiła się od zawodnika Francuskiego klubu. Red Bull Salzburg mimo fantastycznej woli walki będzie musiał obejść się smakiem i finał Ligi Europy zawodnicy z Austrii będą mogli oglądać jedynie przed telewizorami.

Podsumowując, w finale Ligi Europy zmierzą się Atletico Madryt oraz Olympique Marsylia. Faworytem wydaje się drużyna z Hiszpanii, ale w futbolu wszystko jest możliwe. Finałowe starcie odbędzie się 16 maja na stadionie Groupama Stadium w Lyonie.