La Liga

El Classico – Zapowiedź

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: Gettyimages, Gettyimages

Tagi

El Classico Real Madryt FC Barcelona Derby

Derby do których nie trzeba zachęcać nikogo. Spotkania Barcy z Realem elektryzują cały futbolowy świat. Miejmy nadzieje, że dziś wieczorem będziemy światkami kolejnego wielkiego spektaklu w wykonaniu obu drużyn! 

Często spotkania tych dwóch gigantów Ligi Hiszpańskiej, decydowały o mistrzostwie. Obecnie podopieczni Ernesto Valverde mają zapewniony tytuł zaś Real jest skupiony na Lidze Mistrzów. Dzisiejszy mecz ma bardziej charakter walki o honor.

Jak to z każdymi derbami pomiędzy Barceloną a Realem nie brakowało kontrowersji już przed rozpoczęciem spotkania. Zawodnicy Realu zapowiedzieli w mediach, że nie zrobią honorowego szpaleru ze względu na mistrzostwo Hiszpanii, które w ostatniej kolejce zapewniła sobie Barcelona.

Afera ze honorowym szpalerem podsycana jest przez samych zawodników. Gerard Pique mówił; „Brak szpaleru? O rany, na pewno dziś nie zasnę z tego powodu...”. Jordi Alba zaś dodał, iż zawodnicy Barcelony z „pewnością by taki szpaler wykonali”. Szkoleniowiec Królewskich – Zindedine Zidane obwiniał swoich dzisiejszych rywali, że to oni zerwali z tradycją. Blaugrana nie zrobiła takiego szpaleru gdy Real wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata.

Dzisiejsze derby będą wyjątkowe szczególnie dla Andresa Iniesty. Hiszpański pomocnik oficjalnie ogłosił, że jest to jego ostatni sezon w barwach Barcelony i po jego zakończeniu odchodzi do Chin. Niezwykle lukratywny kontrakt pozwoli mu zarobić nawet 116 mln. Euro!

Myślę, że pomimo tego iż sprawa mistrzostwa jest już wyjaśniona to możemy spodziewać się bardzo ciekawego spotkania. Zwycięstwo nad Realem może być dla Barcelony swego rodzaju pocieszeniem po odpadnięciu z Champions League w ćwierćfinale i będą mieli ogromną szansę na przejście całego sezonu LaLiga bez porażki. Jedno jest pewne – będzie ciekawie!

Spotkanie zaczyna się o 20:45 na Camp Nou.


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze