No category

Czy Legii uda się wznieść drugie trofeum?

Mateusz Kaczorek @

Fot: Własne

Tagi

Zakończenie ligi zbliża się wielkimi krokami. Jaką szansę na obronę tytułu ma Legia Warszawa?

Znamy już mistrza Anglii, Niemiec, Francji, we Włoszech sprawa również wydaje się być już rozstrzygnięta. W polskiej ekstraklasie natomiast walka o tytuł mistrza kraju będzie trwała do ostatniej kolejki. Jakie w tym momencie szanse na zwycięstwo ma obrońca tytułu?

Przed nami zostały ostatnie trzy kolejki. Legia zmierzy się w nich z Wisłą Płock, Górnikiem Zabrze oraz Lechem Poznań. Terminarz wydaje się być korzystny, ponieważ dwie z trzech gier Warszawianie rozegrają u siebie. Jeśli jednak przyjrzymy się dokładniej, okazuje się że ostatnie spotkanie Legii z Wisłą Płock przy Łazienkowskiej zakończyło się porażką 0:2, wcześniejsze remisem 2:2. Ostatni mecz pomiędzy Legią a Górnikiem w Pucharze Polski również był zacięty, ostatecznie skończyło się wynikiem 2:1 po golu strzelonym przez Jarosława Niezgodę w doliczonym czasie gry. Należy więc podchodzić do tych spotkań bez hurraoptymizmu.

Jedyny wyjazdowy mecz Legia Warszawa rozegra z Lechem Poznań. Kto wie, być może pomimo obecnej sytuacji w tabeli (Legia jest pierwsza, 61 punktów, Lech zajmuje drugą lokatę, 59 punktów), ten mecz wywróci wszystko do góry nogami. Jest to możliwe, jeśli oba zespoły wygrają swoje dwa mecze i poznaniacy pokonają Legię przy Bułgarskiej. Licząc nawet, że Legia gładko pokona na swoim boisku najbliższych rywali, co teoretycznie jest dużym atutem, Lechici wcale nie są więc na straconej pozycji. Warto w tej sytuacji wspomnieć ostatni mecz obu tych drużyn w Poznaniu i kompromitację gości.

Jagiellonia wydaje się mieć najmniejsze szansę na wzniesienie pucharu. O ile Legia będąca obecnie na uprzywilejowanej pozycji lidera, oraz Lech mają tak naprawdę wszystko w swoich rękach, o tyle zespół z Białegostoku jest całkowicie zależny od wyprzedzających ją drużyn. Do zwycięstwa w lidze potrzeba bowiem białostoczanom nie tylko wygrania wszystkich meczów do końca (również mecz z Lechem w Poznaniu), muszą także liczyć na potknięcie się piłkarzy z Warszawy.

Czy Legia finalnie zajmie pierwsze miejsce? Na papierze jest to bardzo prawdopodobne, uwzględniając wciąż rosnącą formę oraz terminarz własny i rywali. Patrząc jednak na tą ligę od jakiegoś czasu, uważam że mimo wszystko decydujący będzie mecz w Poznaniu, a tam wszystko może zależeć od na przykład lepszego dnia.


Mateusz Kaczorek

@

Warszawiak opisujący wszystko to, co dzieje się z Legią.

Komentarze