Piłka nożna

Wolverhampton i Cardiff City – który z beniaminków poradzi sobie lepiej?

Mateusz Użarowski @Uzio02

Fot:

Tagi

W przyszłym sezonie w lidze angielskiej nie będzie nam dane oglądać Stoke City, West Bromu i Swansea. Do angielskiej elity dołączą za to 3 zespoły: Wolverhampton, Cardiff City i zwycięzca baraży (Fulham, Aston Villa, Middlesbrough lub Derby County). Który z beniaminków zajmie najwyższe miejsce w tabeli?

W tym sezonie Championship zwyciężyły „Wilki” z 99 punktami na koncie. Dziewięć oczek mniej miała drużyna ze stolicy Walii. Bez wątpienia oba zespołu solidnie się wzmocnią przed zbliżającą się nową kampanią Premier League.

Cardiff City ostatni raz w najwyższej klasie rozgrywkowej występowało w sezonie 2013/14, Wolverhampton natomiast w 2011/12.

Liczba klubów walijskich w Premier League nie ulegnie zmianie, gdyż „Łabędzie” Łukasza Fabiańskiego pierwszy raz od 7 lat nie zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Polskim kibicom nie są znane Black Country Derby, w którym mierzą się „Wilki” i „The Baggies”. Niestety w następnym sezonie nie będzie dane nam oglądać tego pojedynku, gdyż West Brom będzie grał na zapleczu Premier League.

W tym sezonie żaden z beniaminków nie spadł. Jest to pierwsza taka sytuacja od 6 lat. Ciężko prognozować czy w najbliższym sezonie ta sytuacja się powtórzy i żadna z drużyn nie będzie musiała ponownie grać na zapleczu Premier League. Jeżeli wszystkie 3 kluby przeprowadzą odpowiednie transfery to mają szansę nawet na miejsca 8-12.

Trzeciego beniaminka poznamy w przyszłym tygodniu po finale baraży na Wembley. Moim zdaniem najlepszym kandydatem do awansu jest Fulham, które zajęło trzecie miejsce w Championship.


Mateusz Użarowski

@Uzio02

16-letni maniak Premier League. Fan Lechii Gdańsk i Borussii Dortmund.

Komentarze