Reprezentacje

Szymański na mundial?

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: Rafal Oleksiewicz, Getty Images

Tagi

Szymański Mundial Reprezentacja

Mistrzostwa świata to impreza na której chciałby zagrać każdy piłkarz. Młody Szymański znalazł się w szerokiej kadrze na mundial ale jakie są realne szanse na to by w finalnie pojechał do Rosji?

Sebastian mimo młodego wieku jest na boisku gwarancją pewnej jakości. Jest on typową „dziesiątką”, tzw. „fantasistą” z którego (jeśli nie odbije mu pod kopułą) Polska będzie miała wiele uciechy. Myślę, że za jakiś czas byłby w stanie spokojnie poradzić sobie nawet w LaLidze. Może to trochę wróżenie z fusów ale stawiam już teraz dobry Burbon za tego chłopaka. To kwestia czasu aż stanie się zmiennikiem w kadrze Piotrka Zielińskiego a następnie jego partnerem w środku pola. Polska nie ma zbyt wielu zawodników o tego typu predyspozycjach.

Szymański jest świetny. Ale czy wystarczająco by pojechać na mundial?

Ogromna szkoda, że na mundial może pojechać zaledwie 23 zawodników. Jest to stosunkowo niewielu zawodników z których Nawała może skorzystać. Tylko osiem miejsc dla pomocników. Pewniakami na mundial są Zieliński, Grosicki, Krychowiak, Linetty. Najprawdopodobniej Adam Nawałka będzie chciał również zabrać swoich sprawdzonych żołnierzy - Błaszczykowskiego i Peszko. Zostają więc dwa miejsca a kandydatów wielu. Najbliżej kadry są Frankowski i Góralski, którzy są w niej już od jakiegoś czasu i zostali przetestowani. Waleczność Góralskiego, która może być niezbędna na takim turnieju i fakt, że Frankowski jest skrzydłowym, których mamy jak na lekarstwo stawiają Szymańskiego w ciężkiej sytuacji.

Ile Sebastian Szymański na obecną chwilę w stanie dać tej reprezentacji?

Na mundial pojadą zawodnicy którzy są najbardziej potrzebni, można by nawet rzec niezbędni. Młodzian, który swoją obecność w dorosłej piłce dopiero zaznacza i jeszcze nigdy nie zagrał w meczu dorosłej reprezentacji nie wiele może wnieść. Wiek nie jest tu powodem bo Bartosz Kapustka w tym samym wieku poleciał na mistrzostwa Europy do Francji i zagrał świetny turniej. Różnica między nimi jest taka, że Kapi pojawiał się wcześniej w kadrze przed turniejem i w pierwszych trzech meczach zdobył dwie bramki i zaliczył asystę. Szymański nawet nie miałby kiedy wejść do tej drużyny bo ogłoszenie 23 zawodników, którzy pojadą do Rosji jest jeszcze przed spotkaniem z Chile w Poznaniu. Ciężko mu będzie udowodnić samymi treningami, że jest zawodnikiem na którego warto postawić w Rosji.

Sebastian Szymański to przyszłość. Bardzo mocny kandydat do mundialu.. ale w Katarze za cztery lata. Bardzo dobrze, że zaraz po mistrzostwach świata rusza Liga Narodów i eliminacje do mistrzostw Europy 2020. Wtedy przyjdzie czas by ten młody „Fantasista” pokazał na co go stać w dorosłej kadrze.  


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze