Reprezentacje

Fenomen Grosickiego

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: -, gol.pl

Tagi

Kamil Grosicki Reprezentacja

Kamil Grosicki jest doskonałą niedoskonałością. Ludzie go uwielbiają za jego ogromną charyzmę. On za te miłość odwdzięcza się odpalając swoje „Turbo” na boisku.

Jego historie skwitowałbym jego własnymi słowami z programu Kuby Wojewódzkiego; „Nie pękam”. Grosik przez lata, sam sobie tworzył mnóstwo problemów. Uzależnienie od hazardu, podpisanie w ciemno kontraktu zrzekającego z pensji czy afera alkoholowa po meczu z Danią. Za każdym razem kiedy jego osoba pojawiała się medialnie w gorszym świetle wtedy wychodził on, cały na biało, udowadniając na boisku swoją jakość.

Zbudował go Nawałka co sam wielokrotnie powtarza w wywiadach. Z chłopaka od robienia atmosfery stał się bardzo mocnym ogniwem tej kadry. Musiałoby stać się coś kuriozalnego by nie znalazł się w wąskiej kadrze na mundial. Potrzebujemy w Rosji graczy o jego predyspozycjach.

Kamil jest obdarzony niebywałą szybkością. Kiedy włączy swoje „turbo” obrońcy widzą jedynie jego numer na plecach nie będąc w stanie dogonić Kamila. W połączeniu z bardzo dobrą techniką daje ogrom jakości.

W Hull City choć nie miał łatwo to zdołał pokazać na co go stać. Ale ambicje ma by wejść na jeszcze wyższy pułap. Bramy do jego wymarzonej Premier League mają się otworzyć po mundialu. Ale jak sam powiedział; „nie traktuje mundialu jak windy. Chcę zostać zapamiętany.” Jest ambitny i to widać w jego wypowiedziach. Zdecydowanie zasługuje by grać wyżej niż w Championship. Ma ku temu idealne możliwości.

Kadra potrzebuje ludzi jak on. Barwnych, którzy na boisku udowadniają swoją jakość. Można rozpisywać się godzinami i dywagować na temat jego atutów i wpływu na reprezentacje. Cieszmy się, że Nawałka ma takiego żołnierza bo może dać on nam – kibicom jeszcze wiele radości.


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze