Serie A

Czy Łukasz Skorupski będzie w stanie zawojować włoskie boiska ?

Piotr Dutka @PietroDutka

Fot: getty, getty

Tagi

Koniec sezonu 2016/17, Empoli na finiszu Serie A przegrywa rywalizacje o utrzymanie z zespołem Crotone i ku nieszczęściu swoich kibiców melduje się w niższej klasie rozgrywkowej. Przy zespole prowadzonym wówczas przez Giovaniego Martusciello postawiono wiele znaków zapytania. Czy zespół będzie w stanie się  podnieść? Czy kluczowi zawodnicy nadal będą występować  w drużynie z Toskanii ? Jedną z wręcz oczywistych kwestii było pozostanie Łukasza Skorupskiego na najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Włoszech. Szansę gry miał dostać w barwach As Romy, która posiada jego kartę zawodniczą, albo reprezentując inną włoską ekipę. Z perspektywy czasu wiemy, że Łukasz pozostał w ekipie ze Stadio Olimpico i pełni w niej rolę rezerwowego bramkarza. Jednak czy na dłuższą metę jest to szczyt piłkarskich ambicji 27 letniego goalkeepera ?

Obecny sezon dla urodzonego w Zabrzu bramkarza nie był tym z gatunku udanych. Łącznie 2 rozegrane spotkania w barwach Romy nie są powalającym wynikiem, lecz takim który jasno i wyraźnie daje do zrozumienia, że przyszłość Polaka na Stadio Olimpico nie rysuje się w jasnych barwach. Przegrana rywalizacja z Alissonem, który zarówno w Champions League jak i na krajowym podwórku spisywał się wyśmienicie, nie umacnia pozycji Polaka nawet w sytuacji opuszczenia klubu przez Brazylijczyka. Wielkie zespoły pokroju Realu, Liverpoolu czy PSG świadczą o klasie oraz nieprzeciętnych umiejętnościach jakie posiada Alisson Becker, oraz obrazują jak ciężko było wywalczyć pierwszy skład polskiemu goalkeeperowi.

Reprezentując barwy Empoli, Łukasz Skorupski wyrobił sobie bardzo solidną markę na włoskiej ziemi. Skauci ekip z Serie A znają umiejętności oraz potencjał w nim drzemiący. Niewątpliwie kilka znaczących klubów będzie chciało wzmocnić swoja kadrę bramkarzem, który grając jeszcze na Stadio Carlo Castelani wyczyniał cuda w między słupkami, oraz wykręcał świetne statystyki istotne dla bramkarskiego fachu. Zespoły takie jak Genoa CFC, Sassuolo czy też Torino będą zainteresowane jego usługami. Bardzo ciekawym wyborem byłby powrót polskiego bramkarza do Toskanii i reprezentowanie barw byłego klubu. Opcji jest wiele, niewykluczone więc, że również Roma w przypadku odejścia Alissona będzie skłonna postawić na Skorupskiego. Ciężko procentowo określić szansę na taki scenariusz, jednak piłka jest nie przewidywalna i nie raz pisała niezwykłe historie, również pod względem transferowym.

Łukasz Skorupski jest bardzo solidnym bramkarzem, który bez żadnego problemu byłyby czołowym punktem wielu klubów z europejskimi ambicjami. Nie tylko w Serie A ale również w innych ligach dałby sobie rade i za swoje parady byłby wielbiony przez piłkarskich kibiców. Jego przyszłość jest jedną wielką niewiadomą. Jednak faktem, który w przypadku Łukasza nie podlega wątpliwości , są jego nieprzeciętne umiejętności, które mamy nadzieje w sezonie 2018/19 będzie w stanie regularnie prezentować.


Piotr Dutka

@PietroDutka

Fanatyk Manchesteru United z bardzo długim stażem mający wielką słabość do włoskiej Serie A oraz Ligue 1. Ogromny kibic talentu Cristiano Ronaldo.

Komentarze