Bundesliga

Czy Robert Lewandowski powinien opuścić Bayern Monachium?

Piotr Dutka @PietroDutka

Fot: interia.pl, interia.pl

Tagi

 Robert Lewandowski w ostatnich miesiącach znajduje się w prawdziwym epicentrum medialnych doniesień oraz plotek dotyczących jego ewentualnego odejścia z Bayernu Monachium. Niezadowolenie spowodowane brakiem sukcesu w Lidze Mistrzów, monotonia będąca efektem dominacji Bawarczyków na krajowym podwórku, są powodami przez które ,,Lewy" chce zmienić piłkarskie otoczenie. Jednak czy opuszczenie Bundesligi będzie w stu procentach pozytywne dla obecnie najlepszego piłkarza tych rozgrywek?

Codziennie w telewizji, internecie, prasie jesteśmy zalewani informacjami na temat Roberta Lewandowskiego i jego ewentualnego odejścia z Bayernu. Real Madryt, Chelsea, PSG to tylko niektóre z zainteresowanych klubów, które widziałyby naszego rodaka w swoim składzie. Spekulacje dotyczące zmiany barw klubowych przez ,,Lewego" przybrały na sile po zakończeniu sezonu. Kolejna szansa na zdobycie Ligi Mistrzów została zaprzepaszczona w wyniku porażki z ekipą ,,Królewskich". Tylko, albo aż półfinał nie jest satysfakcjonującym wynikiem, szczególnie dla Roberta, dla którego zwycięstwo w rozgrywkach Champions League jest priorytetem. Brak sprecyzowanych planów dotyczących funkcjonowania Bayernu w przyszłym sezonie, bardzo realny exodus najlepszych piłkarzy nie przekonuje do pozostania na Allianz Arenie. ,,Upadek" Bawarczyków spowodowany jest w głównej mierze przez nich samych. Osłabianie ligowych rywali poprzez co sezonowe kupowanie wybijających się graczy sprawia, że Bayern nie ma naturalnego przeciwnika, który mógłby mu realnie zagrozić w walce o mistrzowski puchar. Małe wydatki na transfery z jednej strony są bardzo pozytywnym aspektem, lecz biorąc pod uwagę chęć walki o najwyższe cele, kwoty przeznaczane na wzmocnienia przez działaczy ,,Die Roten" znacząco odbiegają od europejskich standardów. Ambicje zbudowania najsilniejszego zespołu w Europie, a przede wszystkim chęć utrzymania najważniejszych gwiazd powinny być głównym priorytetem dla ekipy z Bawarii. Frustracja Roberta Lewandowskiego jest w pełni uzasadniona, przenoszenie swoich ambicji na sferę kontaktów z drużyną, może zwiastować, że ewentualne opuszczenie szeregów Bayernu jest bardzo realnym scenariuszem.

Real Madryt, PSG oraz Chelsea to najpoważniejsi z ,,graczy" biorących udział w wyścigu po polskiego napastnika. Inne zespoły takie jak obie ekipy z Manchesteru czy też Juventus przejawiają zainteresowanie, jednak konkretów na ten moment brak. Ambicje Roberta Lewandowskiego są powszechnie znane, a w ostatnich tygodniach powtarzane do znudzenia przez wszystkich ekspertów oraz dziennikarzy. Liga Mistrzów, jest to trofeum, które przynajmniej na ten moment pozostaje jedynie w sferze marzeń naszego najlepszego piłkarza. W chwili obecnej monopol na te rozgrywki posiada jeden zespół, który nomen omen był, jest i będzie zainteresowany pozyskaniem,, Lewego". Mowa oczywiście o Realu Madryt. Zespół napędzany przez Cristiano Ronaldo byłby idealnym przystankiem w karierze Roberta, i być może powiększyłby jego kolekcje indywidualnych, jak i drużynowych trofeów, na czym bardzo mu zależy. Kluby z Londynu i Paryża, choć będące klasowymi zespołami nie posiadają, aż tak dużej renomy jak zespół ,,Los Blancos". Dodatkowym atutem przemawiającym za Realem jest sympatia jaką polski napastnik darzy klub z Madrytu. Być może ten fakt spowoduje, że w sezonie 2018/19 polski napastnik będzie biegał po hiszpańskich, a nie niemieckich boiskach,co na ten moment byłoby najlepszym rozwiązaniem dla Roberta Lewandowskiego. 


Piotr Dutka

@PietroDutka

Fanatyk Manchesteru United z bardzo długim stażem mający wielką słabość do włoskiej Serie A oraz Ligue 1. Ogromny kibic talentu Cristiano Ronaldo.

Komentarze