Reprezentacje

Polska vs Chile - Zapowiedź

Dawid Leśniak @lesnyy10

Fot: Getty Images, Getty Images

Tagi

Polska Chile Mecz Towarzyski

Dziś na stadionie Lecha Poznań, Polacy rozegrają przedostatni sprawdzian przed mundialem. Mecz będzie wielką szansa dla Bednarka?

Brak Kamila Glika jest ogromną stratą dla reprezentacji Polski. Choć ostatnie doniesienia są dość optymistyczne to niemalże pewnym jest, że na mecz z Senegalem ktoś będzie musiał wskoczyć za niego do pierwszej jedenastki. Pytanie tylko kto? Bednarek czy Cionek?

W wyjściowym składzie na Chile przewiduje się Bednarka. Bez wątpienia jest on lepszym zawodnikiem od Thiago ale problemem jest to, że Janek nie jest ograny z reprezentacją. W wyniku czego współpraca linii obrony może nie przebiegać zbyt płynnie. Dzisiejszy sprawdzian może okazać się kluczowy co do tego, który z dwójki Bednarek i Cionek znajdzie się w wyjściowym składzie na Senegal.

Obok Bednarka w linii obrony możemy się dziś spodziewać również Michała Pazdana, Macieja Rybusa oraz Łukasza Piszczka. W Pomocy od pierwszej minuty ma zagrać Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty (lub Piotr Zieliński) i Kamil Grosicki. W linii ataku znajdzie się Arkadiusz Milik a także nasz kapitan – Robert Lewandowski. Od pierwszej minuty między słupkami najprawdopodobniej zobaczymy Wojciecha Szczęsnego.

Chile na spotkanie z Polską w Poznaniu mają wyjść w rezerwowym składzie. Zabraknie największych gwiazd – Alexisa Sanchesa a także kontuzjowanego Arturo Vidala.

Spotkanie zaczyna się o 20:45. POLSKA DAWAJ!


Dawid Leśniak

@lesnyy10

I wtedy, na te 90 minut wychodzi on. Cały na biało. Ciężki typ z niego... Potrafi z najtwardszych facetów, zrobić łkających chłopców! Pasolini powiedział o nim, że jest ostatnią świętością w dzisiejszym świecie. Jest niesamowity. Mój ulubieniec. A nazywają go Futbol...

Komentarze