Ekstraklasa

Kto może zamienić 1 Ligę na Ekstraklasę?

Mateusz Perzyński @perzot97

Fot:

Tagi

Nie bez powodu uważa się, że Nice 1 Liga to, w dosłownym znaczeniu, zaplecze Ekstraklasy. To właśnie tutaj znajdują się zawodnicy, którzy często w kolejnym sezonie grać będą w drużynach z najlepszej ligi świata. W ciągu ostatnich dni wielu najlepszych piłkarzy z 1 Ligi przeniosło się już do Ekstraklasy. Kto mógłby jeszcze zamienić drugą ligę rozgrywkową na pierwszą?

Patryk Klimala – Wigry Suwałki - napastnik

Mimo, że był on zaledwie wypożyczonym zawodnikiem z Jagielloni Białystok i teraz raczej wróci do drużyny z Podlasia, możemy mówić o nim jako zawodniku 1 Ligi. Był on jednym z pierwszych wyborów trenera Artura Skowronka. Swoją dobrą dyspozycję potwierdził trzynastoma bramkami oraz dwiema asystami. Jest to zawodnik młody, bo urodzony w 1998 roku. Już teraz wzbudził zainteresowanie wielu klubów z Ekstraklasy. Jest on bardzo szybki, ma dobrą technikę i przede wszytskim jest sprytny. Potrafi się odnaleźć zarówno w polu jak i przed bramką przeciwnika. Potrafi również dobrze uderzyć z dystansu. Jest on również młodzieżowym reprezentantem Polski co dodatkowo "uskrzydla" jego grę. Z różnych doniesień wynika, że może być jednym z ważnych punktów w grze Jagiellonii, ale nie można wykluczać, że przy dobrej, wystarczająco dużej ofercie ten zawodnik będzie występować w innej, ekstraklasowej drużynie.

Damian Gąska – Wigry Suwałki – ofensywny pomocnik

Kolejny zawodnik Wigier w tym zestawieniu, który zanotował jeden z lepszych sezonów w karierze. Jest to młody, szybki i pełen chęci do gry zawodnik środka pola. Mówiło się, że liderował grze w środku pola klubu z Podlasia. Dobrze wyszkolony technicznie zawodnik, który pokazał swój zmysł do gry idealnymi zagraniami. Wystąpił w 31 spotkaniach w 1 Lidze i zanotował jedną bramkę i aż dziewięć asyst. Co ciekawe zawodnik ten zaczynał swoją karierę w niemieckich niższych ligach. Ostatnio mówiło się, że na początku lipca przeniesie się do Śląska Wrocław.

Damian Michalik – GKS Katowice – ofensywny pomocnik

Jak widać, Nice 1 Liga oferuje nam wielu wspaniałych zawodników odpowiedzialnych za ofensywę. Mimo, że zamienił on niedawno Olimpię Grudziądz na klub ze Śląska to w przyszłości z pewnością pojawi się na boiskach Ekstraklasy. Jest to doświadczony zawodnik mający 25 lat. Świetnie wyszkolony technicznie i zarazem szybki. Mówi się, że potrafi doskonale kreować grą w ofensywie, ale również walczy w środku pola i w razie potrzeby pomaga kolegom w defensywie. Jest on wciąż w dobry, rozwojowym wieku, który pozwala przypuszczać, że w przyszłości będzie z niego piłkarz na dobrym, ekstraklasowym poziomie.

Lukas Klemenz – GKS Katowice – środkowy obrońca

Nie tylko ofensywą żyje Nice 1 Liga. W drużynach z zaplecza Ekstraklasy jest wielu dobrych zawodników grających na pozycjach defensywnych. Takim zawodnikiem jest właśnie Lukas. Zawodnik, który ma już za sobą debiut na ekstraklasowych boiskach. Ten wysoki (1,91 m) obrońca doskonale spisywał się w poprzednim sezonie. Jego wzrost pozwala mu na wygrywanie wysokich piłek oraz doskonałą obronę podczas stałych fragmentów gry. W ciągu całego sezony zdobył również dwie bramki. Ostatni głośno było o jego nadchodzącym transferze do Jagiellonii Białystok.


Mateusz Perzyński

@perzot97

Komentarze