Ekstraklasa

Jan Mucha - Oczekiwania jak zwykle są wysokie.

Wojciech Malanowski @WMalanowski

Fot: Premia, CC BY-SA 3.0

Tagi

Zapraszamy na drugą rozmowę z kibicami Ekstraklasowych klubów. Po kibicu Arki, nadszedł czas na miłośnika Cracovii, naszym rozmówcą jest Jan Mucha. 

Muszę zacząć od tego pytania. Jak bardzo kibice Cracovii będą płakać za Piątkiem?

Oczywiście jest to wielka strata, tym bardziej że na tę chwilę nie ma większej alternatywy. Sprowadzony Gerard Oliva nie pokazał nic wielkiego w sparingach, liczę że młody Piszczek pokaże na co go stać, z drugiej strony Piątek masę bramek strzelił z karnych, gdyby strzelał je np. Michał Helik, to on był by królem strzelców drużyny.

Nie zawsze karny to bramka, Piątek był prawdziwym egzekutorem, nie wiadomo jak wykonywałby je Helik.

Prawda, brał na siebie odpowiedzialność w najtrudniejszych momentach i rzadko zawodził.

Jak wygląda Gerard Oliva? Możesz go jakoś scharakteryzować?

Przypomina nieco Nicolai'a Brock-Madsena, grającego w ubiegłym sezonie przy Kałuży, jego największym atutem wydaje się wzrost (mierzy 190 cm), póki co wydaje się nieco toporny w swojej grze

Jak zareagowałeś na powrót Budzińskiego?

W gruncie rzeczy cieszę się, brakowało jego pięknych strzałów w poprzednich rozgrywkach. Jego największą wadą, było częste "człapanie" po boisku, jednak liczę na to, że trener Probierz nie pozwoli na takie zachowania i zobaczymy tego lepszego Budzika.

Nie obawiasz się, że w Australii się rozleniwił?

Był już wystarczająco rozleniwiony przed wyjazdem, jeśli nie będzie należycie pracował z pewnością nie zagrzeje miejsca w pierwszej jedenastce.


Cracovia oprócz Piątka zbytnio się nie osłabiła. Mnie to osobiście zdziwiło.

Trener Probierz buduje swoją drużynę, po początkowych czystkach za jego kadencji, teraz ma już trzon zespołu, który ma zaufanie do jego filozofii. Dodatkowo stawia na młodzież. W tym roku co bardzo cieszy do Pestki i Wilka dojdą zapewne wicemistrzowie Polski juniorów np. Pik, Strózik czy też Lusiusz.

Wilk to raczej powinien przegrać rywalizację z Gostomskim.

Być może tak będzie, jednak liczę że kiedyś będzie jeszcze bramkarzem numer jeden. 

Jak oceniasz przygotowania przed sezonem?

Cieszy to, że drużyna zagrała kilka sparingów z mocnymi europejskimi ekipami. A co do samych przygotowań, to jestem spokojny, ponieważ sztab szkoleniowy ma u mnie kredyt zaufania.

Wyniki z mocnymi zespołami nie są zbyt dobre.

Może i nie, ale to tylko sparingi, szczególnie w oczy rzuca się 0:4 z Mariborem, ale tam w drugiej połowie, ogrywana była młodzież.

Kończąc. Jakiego początku sezonu spodziewasz się w wykonaniu Cracovii?

Oczekiwania jak zwykle są wysokie, drużyna nie ma specjalnych indywidualności ale liczę, że stworzą kolektyw. Największą gwiazdą drużyny może wydawać się Michał Probierz (o czym świadczy na przykład to że to on jest na plakatach a nie żaden z zawodników), ponadto czekam na powrót Damiana Dąbrowskiego, bo z nim w formie będzie można myśleć o pierwszej ósemce. 


Wojciech Malanowski

@WMalanowski

Redaktor naczelny SofaGOL

Komentarze