Ekstraklasa

W obronie Superpucharu? – zapowiedź Legia-Arka

Magdalena Dawidowicz @madzialenos2701

Fot: Sofik

Tagi

Już dzisiaj mecz o Superpuchar Polski w piłce nożnej. Legia Warszawa zmierzy się u siebie z Arką Gdynia. Piłkarze tych drużyn po raz drugi z rzędu zagrają ze sobą o to trofeum. Czy faworytami tego pojedynku są mistrzowie kraju? A może Arka zdobędzie Superpuchar jak w ubiegłym roku? Spotkanie dzisiaj na Łazienkowkiej o godzinie 20:00.

Arka w tym meczu występuje w roli obrońców trofeum. Legia natomiast bierze udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów i z pewnością będzie chciała po raz piąty zdobyć Superpuchar. Klub z Warszawy swój sezon już zaczął. Mistrzowie Polski zwyciężyli na wyjeździe z Cork City 1:0 po golu zdobytym przez Michała Kucharczyka w eliminacjach do LM. Arka w sezonie poprzednim zajęła dopiero dwunaste miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy. Gdynianie mają też nowego trenera, a mecz o Superpuchar będzie jego debiutem. Następcą Leszka Ojrzyńskiego został Zbigniew Smółka. Warto dodać, że po zeszłym sezonie Arka pożegnała się aż z 15 zawodnikami!

Dean Klafurić przed meczem: „To nie jest mecz towarzyski. Walczymy o kolejne trofeum. Bardzo poważnie podchodzimy do tego meczu. Ważny będzie styl, w jakim będziemy grać. Chcemy dominować na boisku i pokazać agresywny styl gry. Jestem zadowolony z tego jak zespół przyswaja nowy system. Poza tym mamy teraz najlepszych piłkarzy w Polsce, choć okno transferowe wciąż jest otwarte. Ważne jest, aby zespół był lepszy z każdym dniem.”

Zbigniew Smółka przed meczem: „Jestem dumny, że mogę zadebiutować od bardzo ważnego meczu. Wielu go lekceważy, ale każdy podejdzie do niego na poważnie. Jedziemy po to, by powalczyć. Mimo tego, że mamy nowy zespół i mało czasu, to widzę u zawodników spore zaangażowanie i wolę walki i zagrania meczu o coś dużego. Obrona tytułu brzmi jednak bardzo kusząco. Zdobyliśmy coś rok temu i teraz mamy szansę to obronić.”

Jak wygląda bilans ostatnich spotkań tych obu drużyn? Dla piłkarzy Legii to trzynasty występ w Superpucharze, drugi dla zawodników Arki . W poprzednim sezonie te kluby grały ze sobą czterokrotnie. Dwa razy to Legioniści wychodzili zwycięsko z tych pojedynków, a dwa razy wygrali Arkowcy (w tym raz po serii rzutów karnych w ostatnim Superpucharze). Wiemy też, że trener Legii nie będzie mógł wystawić do pierwszego składu Pazdana i Jędrzejczyka. Niepewny swojego występu jest też nowy nabytek Legionistów - Carlitos. Po stronie Gdynian kłopoty zdrowotne mają natomiast Łukasiewicz i Danch.

Mecz o Superpuchar Polski rozpocznie się dzisiaj (14 lipca) o godzinie 20:00. Sędzią głównym tego pojedynku będzie Mariusz Złotek, a sędzią VAR został Tomasz Musiał.


Magdalena Dawidowicz

@madzialenos2701

Miłośniczka piłki nożnej. Fanatyczka Śląska Wrocław. Przyszła fizjoterapeutka

Komentarze