Mistrzostwa Świata

Najgorsza XI mundialu

Dawid Szczurek @Szczurejroo36

Fot: Łukasz Skwiot, Creative Commons

Tagi

Mundial Rosja

Miesiąc z jednym z najciekawszych mundiali ostatnich kilkudziesięciu lat dobiegł końca, a więc nadszedł czas na pierwsze podsumowania. Choć każdy z zawodników chciałby zostać zapamiętany z tej najlepszej, pozytywnej strony, niestety byli też i tacy, którzy ukazali to drugie oblicze, przez co zmuszony jestem do umieszczenia ich w dzisiejszym zestawieniu najgorszej XI Mistrzostw Świata. Co logiczne skład ten w większości utworzą zawodnicy reprezentacji , które na tym mundialu zawiodły najbardziej.

BRAMKARZ

Eiji Kawashima

Doświadczony, 35 letni bramkarz naszych grupowych rywali- Japończyków zaprezentował się na tym turnieju jakby był młokosem przebijającym się do bram światowego futbolu, a nie prawdziwym wyjadaczem europejskich boisk. Złe ustawienie przy rzucie wolnym Quintero, fatalna interwencja przy strzale Sabaly’ego zakończona nabiciem Sadio Mane , skutkującym golem, aż w końcu beznadziejne ustawienie przy bramce Verthonghena strzelonej z bodajże 18 metrów głową. Te błędy spowodowały , że obecność Kawashimy w tym zestawieniu była nieunikniona.

OBRONA

Łukasz Piszczek

Pierwszym przedstawicielem naszej reprezentacji w tej niechlubnej jedenastce jest Łukasz Piszczek. Dotychczasowa ostoja defensywy reprezentacji Polski, będący pewnym punktem w układance Nawałki obrońca, w Rosji prezentował się po prostu mizernie dostosowując się do gry całego zespołu. Niepewny w swoich interwencjach, fizycznie odstający choćby od przeciętnych piłkarsko Senegalczyków , znajduje się moim zdaniem w gronie Polaków, którzy na tym turnieju zawiedli najbardziej. Chyba po raz pierwszy biorąc pod uwagę ostatnie lata mogliśmy widzieć bezbarwnego, bardzo słabo grającego Piszczka z orłem na piersi.

Jerome Boateng

Filar reprezentacji Niemiec oraz Bayernu Monachium po kontuzji , której nabawił się w kwietniu , i która wykluczyła go z gry aż do końca sezonu klubowego, w turnieju tym prezentował się bardzo słabo czego najlepszym dowodem jest jego występ w meczu ze Szwecją. Boisko powinien opuścić już na początku tego spotkania, kiedy to jego faulu na wychodzącym oko w oko z bramkarzem Marcusie Bergu nie odgwizdał Szymon Marciniak. Sprawiedliwości stało się jednak zadość i Boateng tego spotkania nie dokończył, otrzymując czerwoną kartkę w drugiej połowie, co skutkowało osłabieniem jego zespołu na ostatni, kluczowy mecz w fazie grupowej.

Gerard Pique

Kolejnym obrońcą, który zaprezentował się zdecydowanie poniżej swoich możliwości jest stoper reprezentacji Hiszpanii Pique. Jego obecność w tym zestawieniu spowodowana jest głównie pojedynczymi błędami , które miały jednak kluczowe znaczenie dla losów Hiszpanii na tym turnieju. Bezmyślny faul przed polem karnym, którego efektem była piękna bramka Cristiano Ronaldo, aż w końcu totalna głupota przejawiająca się w postaci wysoko uniesionej ręki w meczu z Rosjanami, skutkująca rzutem karnym , zakończonym bramką Dzyuby. Te zdarzenia spowodowały , iż występu Pique na tych mistrzostwach pozytywnie ocenić po prostu nie można.

Nicolas Tagliafico

Walczący za dwóch, naprawiający błędy kolegów z defensywy Otamendi, sam nie był w stanie zapewnić dobrej gry defensywnej reprezentacji Argentyny. Dowodzona przez grającego trenera Messiego drużyna wyglądało bardzo słabo w defensywie, a w dużej mierze przyczynił się do tego boczny obrońca Nicolas Tagliafico. Niepewny siebie, a także niezdecydowany w swoich interwencjach przyczynił się do tego, że gra jego zespołu wyglądała nie tak, jak oczekiwali tego fani ,,Albicelestes”

POMOC

Mesut Ozil

Mający być mózgiem reprezentacji Niemiec pomocnik, najzwyczajniej w świecie kolokwialnie pisząc,nie uniósł pokładanych w nim nadziei i oczekiwań. Niemcy bili głową mur, rozgrywając najczęściej piłkę po obwodzie, ponieważ brakowało im właśnie prawdziwego ,,playmakera”, który jednym podaniem byłby w stanie otworzyć swoim kolegom drogę do bramki ,a którym miał być Ozil.

Grzegorz Krychowiak

Upadek. Zjazd. Regres. To kluczowe słowa w kontekście tego piłkarza. Z będącego prawdziwym walczakiem linii pomocy Sevilli popularny Krycha stał się zwykłym przeciętniakiem, który zatracił wszystko czym imponował w 2015 oraz 2016 roku. Jedna decyzja spowodowała , iż kariera tego piłkarza obróciła się o 180 stopni, z tym , że niestety w tym złym kierunku. Naprawdę przykro patrzy się na grę Krychowiaka, mając w pamięci jego występy na Euro 2016 czy też jego grę w LaLiga, kiedy to dominował fizycznie nad większością rywali, będąc prawdziwym ,,czołgiem”, a do tego zawodnikiem potrafiącym wziąć ciężar gry na siebie. Obecnie z tamtego piłkarza pozostały jedynie wspomnienia.

Thomas Muller

Symbolem klęski obrońców tytułu na tym turnieju jest ten o to zawodnik. Nie wychodziło mu zupełnie nic. Bezsensowne dryblingi, niedokładne podania, masa strat ,aż w końcu turniej zakończony bez choćby jednej asysty. Na rosyjskich boiskach Thomas Muller był niemieckim odpowiednikiem naszego Milika, czyt. zawodnikiem irytującym swoich kibiców niemal przy każdym kontakcie z piłką. A mowa tutaj o królu strzelców mundialu w RPA z 2010 roku…

Angel Di Maria

Zagubiony, wystraszony , momentami nawet bezradny ,nie potrafił wykorzystać swojej szybkości, dynamiki, przebojowości , z której jest przecież znany. Di Maria zanotował beznadziejny turniej w swoim wykonaniu, i nawet piękna bramka strzelona w meczu z Francją nie jest w stanie poprawić jego ogólnego wizerunku na tym turnieju.

ATAK

Robert Lewandowski

Polskie trio w tej jedenastce zamyka napastnik klasy światowej, który tej klasy w Rosji pokazać nie chciał , nie był w stanie ? . Będący kapitanem naszej reprezentacji zawodnik, nie potrafił dać impulsu do walki swoim kolegom, którzy wyglądali jakby byli po półrocznym zgrupowaniu u Czerczesowa, dla których słowo świeżość było obce. Dopełnieniem bezbarwnych występów Lewandowskiego na tym turnieju była konferencja prasowa, na której to nasz kapitan tłumaczył, iż nasi zawodnicy zaprezentowali 100 % swoich aktualnych możliwości, gdyż w obecnej formie nie było ich na nic więcej po prostu stać. Panie Robercie, proszę popatrzeć na Chorwatów, Rosjan czy też w szczególności na zawodników Iranu i zastanowić się jeszcze raz nad wypowiedzianymi słowami, bo nie wiem jak dla Was , ale dla mnie to lekka kpina, składać takie tłumaczenie.

Neymar

Na sam koniec zostawiłem największe moim zdaniem rozczarowanie mundialu. Piłkarza, który już w trakcie, jak i po zakończeniu tych mistrzostw stał się pośmiewiskiem całego piłkarskiego świata, ze względu na talent aktorski, jaki Neymar ukazał na rosyjskich boiskach. Masa memów, filmików krążących po sieci stała się symbolem występów gwiazdy reprezentacji Brazylii na tym mundialu. Cwaniactwo, samolubność, nieustanne dryblingi , kończące się najczęściej stratami oraz prowokacja, jakiej dopuszczał się praktycznie w każdym meczu. Jeśli turniej ten miał być potwierdzeniem klasy najdroższego piłkarza w historii futbolu, to przykro stwierdzić, ale stał się jej zaprzeczeniem.


Dawid Szczurek

@Szczurejroo36

Piłka nożna to , to co kocham już od najmłodszych lat. Do niedawna zawodnik A-klasowych boisk. Obecnie student sympatyzujący z krakowską Wisłą , a także fan Kuby Błaszczykowskiego.

Komentarze