Ekstraklasa

Marek Osypiuk - Liga Europy to absolutne minimum Legii

Wojciech Malanowski @WMalanowski

Fot: Sofik

Tagi

Ekstraklasa Legia

Zapraszamy na kolejną rozmowę, tym razem o Legii Warszawa opowiedział nam Marek Osypiuk.

Jak oceniasz wzmocnienia Mistrza Polski przed sezonem?

Jeśli chodzi o Jose Kante wiele osób było zdziwionych tym wyborem, w pierwszej kolejności miał być konkurentem w ataku dla Jarka Niezgody. Wobec problemów Niezgody razem z Carlitosem mają odpowiadać za strzelanie bramek. Jeśli chodzi o hiszpana to cieszy mnie jego transfer. W moim poczuciu będzie to trafiony transfer, a sam zawodnik szybko odnajdzie wspólny język z kolegami i będzie popisywał się kolejnymi bramkami w naszej lidze tym razem na naszą korzyść.

Carlitos zacznie mecz z Zagłębiem w pierwszym składzie?

Osobiście ja uważam, że powinien. Szybko nadrobił zaległości i myślę, że może znacząco pomóc w walce o pierwsze punkty. Tym bardziej jeśli by zastąpił Miro Radovicia. Miro niestety w sobotę w meczu z Arką poległ na całej linii to trzeba przyznać i podkreślić, że Carlitos zrobił więcej w 80 sekund niż on podczas całego pobytu na boisku.

Jeśli wracamy już do meczu z Arką…Kolejny przegrany Superpuchar jak to skomentować?

Cóż można powiedzieć, to miał być w końcu wygrany Superpuchar. Znowu czegoś zabrakło, w ataku wyglądało to bardzo fajnie, natomiast obrona bez komentarza. Padły ładne bramki, my mieliśmy szansę na kolejne trafienia , niestety nie wyszło i Arka okazała się lepsza o jedną bramkę. Boli, że to kolejny mecz z rzędu o to trofeum przegrany i drugi z rzędu właśnie z Arką. Z drugiej strony jeśli poszukamy tu analogii i koniec sezonu będzie taki sam jak rok temu to bardzo proszę.

System 3-5-2 w Legii to dobry pomysł?

Warto bym otwartym na nowe rozwiązania. Na ten moment nie wygląda to idealnie, o ile w ataku dajemy radę to bardzo kuleje gra obronna. Druga kwestia, że nie mamy dobrej obsady na lewe wahadło. Michał Kucharczyk w tej roli nie sprawdza się, bardzo lubię i szanuję Kuchego, ale na tej pozycji jednak go nie widzę, tu przydałby się ktoś nowy. W perspektywie meczów o fazę grupową pucharów musimy wrócić do gry 4 obrońców bo tam błędy mogą być opłakane.

Cel na sezon to mistrzostwo i?

Mistrzostwo to cel nadrzędny, obrona Pucharu Polski byłaby też fajnym osiągnięciem. Natomiast jeśli mówimy o bliższych celach konieczny jest awans do fazy grupowej, marzeniem jest ponownie Liga Mistrzów co nie będzie łatwym zadaniem. Liga Europy to absolutne minimum.

Dean Klafurić podoła temu zadaniu?

Nie wszyscy wierzyli pod koniec sezonu, że Mistrzostwo pozostanie w Warszawie, a on jednak tego dokonał. Do tej pory przegrał tylko jedno spotkanie, więc czemu mam w niego nie wierzyć. W Legii różnie bywa, ale wydaje się, że piłkarze mu ufają, on wie jakie są wymagania i z pewnością zrobi wszystko aby im sprostać.

Twoje przeczucia przed najbliższymi meczami Legii?

Pierwsza przeszkoda na drodze do LM czyli Cork już pokonana, myślę, że spokojnie dobijemy do III rundy, a co będzie dalej zależy od szczęścia w losowaniu i naszej gry. Jeśli chodzi o naszą Ekstraklasą liczę na dobre otwarcie i pewną wygraną tym bardziej, że gramy u siebie.


Wojciech Malanowski

@WMalanowski

Redaktor naczelny SofaGOL

Komentarze