Premier League

O co powalczy Wolverhampton w przyszłym sezonie Premier League

Mateusz Użarowski @Uzio08

Fot: Neil Turner, Commons 2.0

Tagi

Ostatni raz „Wilki” grały w Premier League 6 lat temu. Przebywanie na zapleczu ligi angielskiej ciągnęło się w nieskończoność. Teraz po kilku latach rozłąki z wielkim futbolem Wolverhampton powalczy z angielskimi potęgami jak równy z równym.

Przed rozpoczęciem sezonu do klubu zawitało kilku znanych piłkarzy. Największą gwiazdą jest Rui Patricio, który za darmo dołączył do klubu, po rozwiązaniu kontraktu ze Sportingiem CP. Kolejnym znanym zawodnikiem zakontraktowanym przez „Wilki” jest Joao Moutinho z AS Monaco. Portugalską kolonię dopełnia Diogo Jota wykupiony definitywnie z Atletico Madryt.

Jak wiemy agent Jorge Mendes jest szarą eminencją Wolverhampton. Spowodowane jest to tym, że chiński prezes klubu z Molineux Stadium – Jeff Shi ma akcje w agencji menedżerskiej Portugalczyka. Doprowadza to do wcześniej wymienionych transferów Portugalczyków związanych z Mendesem.

Gwiazdą Wolverhampton jest Ruben Neves, który w zeszłym oknie transferowym odrzucił oferty wielkich, europejskich klubów i dołączył do klubu z Championship. Portugalski pomocnik dysponuje fantastycznym uderzeniem z dystansu i świetnie wykonuje stałe fragmenty gry. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości skusi się na transfer do większego klubu, gdyż ma zaledwie 21 lat i przyszedł do Wolverhampton z chęci intensywnego rozwoju.

Trenerem ekipy z Molineux Stadium jest Nuno Esprito Santo. Jego pierwszym sukcesem było wprowadzenie zespołu do Premier League. Teraz będzie starał się powalczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli. Szkoleniowiec pochodzi z Portugalii więc nie ma problemu z komunikacją z lwią częścią wyjściowego składu „Wilków”.

Wydaję się, że jedyną możliwością, przez którą Wolverhampton grało by słabo, jest brak zgrania. Jest to bolączka gruntownie przebudowanych drużyn.

Myślę, że beniaminek z West Midlands będzie mógł śmiało powalczyć o pierwszą dziesiątkę. Jest to miejsce, które spokojnie jest w zasięgu „Wilków”.


Mateusz Użarowski

@Uzio08

17-letni pasjonat Premier League. Kibic Lechii Gdańsk i Borussii Dortmund.

Komentarze