Jak się przygotować do rezonansu magnetycznego?

Rezonans magnetyczny to badanie ze wszech miar uniwersalne, które wykazuje wiele różnorakich przypadłości i chorób. Wielu lekarzy regularnie zaleca je swoim pacjentom. Warto jednak pamiętać o najbardziej istotnych zasadach przygotowania się do rezonansu, aby uniknąć jakichkolwiek uszczerbków na zdrowiu.

Przygotowanie do badania

Zalecenia są bardzo proste, ale nie można ich bagatelizować. Przede wszystkim należy dostać skierowanie oraz dostarczyć wynik badania krwi, które odbyło się w ostatnim czasie. Nie można spożywać żadnych posiłków na dwie godziny przed badaniem, chyba że odbywa się w trakcie znieczulenia – wtedy musimy być zupełnie na czczo. Jeśli będziemy stosować się do tych zasad, możemy mieć pewność, że rezonans magnetyczny gdańsk odbędzie się bez zarzutów, a wyniki będą rzetelne i obiektywne.

Przeciwwskazania

Jest również szereg przeciwwskazań. Rezonans magnetyczny nie może mieć miejsca, jeśli pacjent posiada rozrusznik serca lub w jego ciele znajduje się odłamek metalu lub innego rodzaju ciała obce, które reagują na magnes. Obecność na rezonansie w takim stanie może doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, a w niektórych przypadkach także nagłej śmierci. Zaleca się zatem rozwagę oraz troskę o swoje zdrowie. Również osoby, które dysponują na przykład aparatem ortodontycznym lub klipsami naczyniowymi, nie powinny wziąć udziału w badaniu, choć jest to z pewnością przypadek do ustalenia z lekarzem.

Źródło: http://rezonansgdansk.pl/