Poznań-Ławica – wskazówki dla podróżujących

Samoloty stały się jednym z najczęściej używanych środków transportu. I ogromna mobilność oraz zdolność do pokonywania odległych tras w stosunkowo krótkim czasie wpłynęły rewolucyjnie na turystykę. Samolotem w tej chwili można dolecieć do większości miejsc na Ziemii. Również w Polsce przemysł lotniczy rokrocznie się rozwija. Jednym z największych portów lotniczych  nad Wisłą jest Poznań-Ławica. Dokąd możemy stamtąd polecieć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Poznań-Ławica: zwiedzaj Europę

W polskich(ej) realiach Poznań ma wysokie notowania. Ale w większym(ej) ujęciu jest to raczej lotnisko lokalne. Nijak ma się to do faktu, że lista lotów z Poznania jest rozległa(y). Startując z Poznania mamy możliwość zwiedzić całą Europę. Lotnisko wykonuje głównie loty do europejskich kierunków. Jest również oferta dostania się na Bliski Wschód. Kiedy jesteśmy zainteresowani wycieczką w odleglejsze zakątki Poznań też daje radę. Lotnisko ma regularne połączenia z każdym istotnym(i) europejskimi lotniskami. Daje to możliwość wygodnie się przesiadać.+

Poznań-Ławica – transport na lotnisko

Lotniska jako ogromne projekty infrastrukturalne są umiejscowione przeważnie na przedmieściach. Tak samo wygląda to w Poznaniu. W takiej sytuacji niezbędna jest odpowiednia synchronizacja lotniska ze znaczącymi drogami. W okolicach lotniska funkcjonują parkingi, gdzie za określoną opłatą można odstawić pojazd.

Komunikacja miejska również daje możliwość dotarcia na lotnisko. Busy z centrum miasta kursują w stronę portu średnio pół godziny. Ale w przypadku gdy wybieramy się na większe wakacje, bierzemy ze sobą więcej bagażu. Transportowanie wszystkiego w autobusie może być problematyczne.

Ciekawą opcją w takiej sytuacji staje się wypożyczenie busa. Są to pojazdy bardzo pojemne. Rodzinny(e) wyjazd? Wszyscy się do niego zmieszczą. Łącznie z bagażami. Korzystając z tej usługi, można liczyć, że kierowca odstawi nas pod terminalem lotniczym. W razie chęci można również zlecić usługę w przeciwną stronę – odbiór z lotniska. Oferta ta wydaje się szczególnie komfortowa dla większych grup. Warto nadmienić, że transport na lotnisko busem nie łączy się z dużymi wydatkami. Zwłaszcza jeśli rachunek podzieli się na kilka(u) turystów. 

Co warto wiedzieć przed lotem z Poznania?

Porty lotnicze działają według dokładnie ustalonych wytycznych. Przed każdą podróżą należy zapoznać się z wymogami w danych krajach. Należy posiadać zestaw potrzebnych dokumentów. Dokument tożsamości, karta pokładowa – to obligatoryjne, aby zostać wpuszczonym na pokład. Jeśli lecimy z Poznania, warto pojawić się na lotnisku co najmniej  2 godziny przed wylotem. Pozwoli to sprawnie przejść bramki bezpieczeństwa, nadać bagaże i bez stresu oczekiwać.

Wynajmując busa do portu lotniczego dobrze zadbać o to wcześniej. Zdarza się bowiem, że firmy mają zabukowane trasy zes sporym wyprzedzeniem. Należycie wczesne porozumienie przewoźnikiem pozwala uniknąć stresów. Dobra logistyka pozwala w przyszłości cieszyć się wolnym czasem bez zmartwień.