Skuteczna ochrona przed potem

Zwiększone pocenie latem – kiedy panują upały – dotyka praktycznie każdego z nas. Są jednak osoby, które z nadmiernym poceniem muszą radzić sobie przez cały rok. Na szczęście aktualnie skuteczna, a równocześnie delikatna dla skóry ochrona przed potem jest możliwa. Rozwiązaniem na które warto postawić okazuje się dezodorant naturalny.

Czy naturalny dezodorant nie jest za słaby?

Dezodorant naturalny świetnie radzi sobie z opanowaniem pocenia. Jednocześnie nie zawiera tych wszystkich substancji, które mogą wywoływać podrażnienia, a które obecne są w normalnych antyperspirantach. Wśród nich znajdują się między innymi parabeny oraz aluminium, bez którego większość producentów antyperspirantów w ogóle nie potrafi się obejść.

Bardzo często dezodoranty naturalne zawierają w swoim składzie sodę oczyszczoną. To właśnie ona skutecznie chroni przed namnażaniem się bakterii odpowiadających za brzydki zapach. Co istotne, dezodoranty naturalne nie zatykają gruczołów potowych, nie tuszują zapachu potu, ale działają tak, aby w ogóle się on nie pojawił.