TIR na gaz – jakie korzyści wynikają z tego rozwiązania?

Każdy kierowca TIR-a doskonale zdaje sobie sprawę, że spalanie tego rodzaju pojazdu jest niezwykle pokaźne. W związku z tym firma musi pokrywać abstrakcyjnie kosztowne rachunki za paliwo. Z tego powodu należy rozważyć, czy ciężarówka na gaz zapewni wymierne korzyści i czy każdy kierowca i każda firma transportowa będą z tego rozwiązania zadowoleni. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma faktami w tej dziedzinie.

Jaki gaz do diesla?

Na samym wstępie należałoby wyjaśnić, jaki gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest niezwykle powszechnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu posiadaczy osobówek może być zaskoczonych możliwością, jaką jest gaz do diesla, ale obecnie praktyka ta jest w zasadzie na porządku dziennym. Koszty montażu takiej instalacji nie są przesadnie duże, a różnorakie badania twierdzą, że niezwykle szybko mogą się one zwrócić – zresztą, podobnie jest przecież kiedy mowa o LPG w samochodach osobowych. 

Gaz do diesla w ciężarówce – zalety

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie dla każdej firmy transportowej, o czym świadczą różnorakie badania. Przede wszystkim dzięki temu ilość pieniędzy wydanych na paliwo może zmaleć nawet o piętnaście procent, co podczas całego roku niemal codziennej jazdy może przynieść ogromne korzyści. TIR na gaz nie jest już przyszłością wywodzącą się z filmów science-fiction, tylko zjawiskiem niezwykle powszechnym. Ciężarówka na gaz jest świetnym pomysłem także dzięki temu, że ten rodzaj paliwa znacznie redukuje poziom głośności generowany przez pojazd, a jak również redukuje emisję CO2 do atmosfery. Same korzyści! W związku z tym warto zainwestować w tę instalację.