W jaki sposób dopasować garnitur robiony na zamówienie?

Właściwie dobrany strój to połowa sukcesu w stosunkach społecznych. Kiedy dobrze się prezentujemy zyskuje na tym nasze ego oraz humor. Schludny i elegancki look to również przejaw naszego respektu dla drugiego człowieka. Właściwie dobrany garnitur podkreśla sylwetkę mężczyzny, jak również może zakrywać pewne jej mankamenty. Garnitur na miarę to najlepsze rozwiązanie dla zwracających uwagę na dobrą prezencję facetów. A na czym polega szycia(e) garnituru na miarę?

Co trzeba zmierzyć zanim zleci się szycie(a) garnituru?

Kiedy zdecydujemy się na garnitur na miarę, niezbędne będzie wykonanie potrzebnych pomiarów. Fachowiec, który będzie dla nas przygotowywał kostium musi wiedzieć jakie wymiary ma mieć góra garniturumarynarka, a jaką(ie) dolna część garnituru. Prawidłowe ściągnięcie miar to fundament sukcesu – wszystko ma pasować perfekcyjnie. Nie ma mowy o odstawaniu, marszczeniu się czy za krótkich rękawach czy nogawkach. 

Sposób w jaki zostaną pobrane wymiary zdefiniuje finalny wygląd garnituru. Dlatego ważne jest aby wszystko zmierzyć bezbłędnie. Pobierając wymiary na garnitur trzeba wyposażyć się w metr krawiecki(ą), osobę do pomocy i można zaczynać. Wszystkie części ciała, które będą mierzone powinny być zrelaksowane. Do mierzenia należy stanąć bez butów, najlepiej w samej bieliźnie. Zaczynamy od wzrostu. Potem schodzimy do dołu pobierając obwody: klatki piersiowej, brzucha, pasa – tutaj wyjątkowo ważne jest aby nie robić niepotrzebnych ruchów, które mogłyby zniekształcić pomiar. W dalszej kolejności mierzymy biodra, uda, łydkę, biceps przedramię i nadgarstek. Warto pamiętać by obwody mierzyć w najszerszych miejscach.

Dobrze widziane jest również dokonanie pomiaru obecnie posiadanych w garderobie spodni, koszul i marynarek. Jeśli są one zbyt długie lub zbyt krótkie, trzeba wtedy poprawić uzyskany wynik pomiaru o daną wartość. Rękawy marynarki powinny sięgać maksymalnie do przegubu. Podobnie rzecz wygląda z koszulą – jej rękaw powinien kończyć się wraz z przegubem. Spodnie mierzymy z dwóch stron: od zewnętrznej strony mierząc szew boczny, a także od środka – od kroku a kończąc na końcu nogawki. Niezbędne jest też ustalenie rozmiaru kołnierza, w tym celu mierzymy obwód na jego wysokości.

Garnitur na miarę to również indywidualne dodatki

Kupno garnituru szytego na miarę daje też posiadaczowi opcję personalizacji stroju. W zasadzie zleceniodawca partycypuje w całym procesie tworzenia odzieży. W kooperacji z krawcem wybiera z jakiego materiału będzie uszyty garnitur. Posiada również możliwość dobrania na etapie produkcji różnorakich dodatków. Innymi słowy decydując się na garnitur szyty na miarę przez krawca można wyrażać siebie poprzez niego. W takiej sytuacji jedynym ograniczeniem staje się fantazja.

Kto zajmuje się przygotowaniem garnituru(y|ów) szytych na wymiar

Żeby garnitur był wykonany w pożądany sposób i z poszanowaniem odpowiedniej dbałości o szczegóły, warto szukać krawców doświadczonych. Zanim podejmie się decyzję dobrze jest skonsultować się z fachowcem i przedstawić mu swoją wizję garnituru. W przypadku problemów z dokładnym ściągnięciem miar zleceniobiorca z pewnością będzie mógł pomóc. Generalnie warto podejść do tematu z odpowiednim zaangażowaniem i znać swoje oczekiwania związane z gotowym produktem.