Wady i plusy różnych typów dozowników płynu dezynfekującego

Obecna sytuacja zarówno w Polsce, jak i na świecie, nie napawa radością. W związku z szeregiem obostrzeń oraz wymagań sanitarnych, w każdym budynku publicznym powinien znajdować się dozownik środka dezynfekującego. Nie musimy zbytnio rozpisywać się nad korzyściami, które płyną z używania tego produktu – jego należyte i regularne użytkowanie może przyczynić się do znacznego zredukowania liczby zachorowań podczas epidemii wirusa.

Dozownik automatyczny czy manualny?

Należy jednak wiedzieć, że na rynku znaleźć można wiele różnych typów dozowników. Mamy na przykład dozownik automatyczny, który cechuje przejrzystość użytkowania, ale i nieco większe koszty eksploatacji. Inną opcją będzie dozownik manualny, który wymaga wciśnięcia przycisku lub pociągnięcia za odpowiednią wajchę.

Złoty środek

Między nimi jednak znajduje się pewien złoty środek, a mianowicie dozownik łokciowy. Wyróżnia się nieskomplikowaniem budowy oraz mniejszymi kosztami względem dozownika automatycznego, ale znacznie większym poczuciem bezpieczeństwa, niż w przypadku tradycyjnych, manualnych produktów tego typu. Jest zatem wspaniałym wyborem, kiedy zależy nam na oszczędności pewnych środków i na poprawie poziomu higieny pracowników naszej firmy lub klientów naszego sklepu.
Dbajmy o zdrowie i dezynfekujmy ręce!